Flash Furniture SEPCHT185-108 Black Steel Frame Stacking Advantage Chairs
Shop all Flash Furniture Restaurant Seating
SKU:
SEPCHT185-108
MPN:
SEPCHT185-108
Commercial design services
Flash Furniture SEPCHT185-108 black steel frame stacking chairs support 600 pounds and measure 18.5" wide by 32" high, with upholstered seats for comfort.
  • 32" overall height for auditorium use
  • Black steel frame with stacking capability
  • Light 13 pounds per chair for easy handling
  • 600 Lbs. rated load capacity
  • Fabric-upholstered back and seat for comfort
  • 18.5" seat width for standard seating
ManufacturerFlash Furniture
ColorBlack
ManufacturerFlash Furniture
ColorBlack
  • Downloadmanual
  • Navy
  • Maroon
  • Black
  • Charcoal
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"