Flash Furniture SEPCHT185-111 Charcoal Gray Steel Frame Stacking Advantage Chairs
Shop all Flash Furniture Restaurant Seating
SKU:
SEPCHT185-111
MPN:
SEPCHT185-111
Commercial design services
Flash Furniture SEPCHT185-111 charcoal gray stacking chairs have an 18.5" seat width, steel frame, and support 600 pounds. Weighing 13 pounds, they stack for storage and are CSA-compliant for food service and hospitality use.
  • Steel frame for stacking
  • Fabric-upholstered seat for comfort
  • Charcoal gray finish matches interiors
  • 600 Lbs. load capacity
  • 32-inch overall height
  • 18.5-inch seat width
ManufacturerFlash Furniture
ColorGray
ManufacturerFlash Furniture
ColorGray
  • Downloadmanual
  • Flash Furniture
  • Flash Furniture Restaurant Seating
  • Flash Furniture
Color: Charcoal
  • Navy
  • Maroon
  • Black
  • Charcoal
Related products
picture
Quantum WR86-1448C 48" W x 86" H x 12" D Chrome Plated Finish Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco SS-1-1715-7 17" W x 15" D x 7.5" H 18 Gauge 304 Stainless Steel 1-Compartment Smart Series Drop-In Sink
Pro IconFree shipping
Advance Tabco CRCR-24 24" W x 21" D Stainless Steel Flat Top Underbar Basics Closed Glass Rack Cabinet
Advance Tabco 4-42-60 60" W 16 Gauge Galvanized Square Corner Scullery Sink
Caddy Corporation CM-T-403 3 Self-Leveling Adjustable Dispensing Cylinders 9.63" to 10.13" Dia. Dish Size Open Style Unheated Caddy Magic Dish Dispenser
Yanco MO-304 8 Oz. 4" W White Melamine Triangular Matte Moderne Bowl