Hatco EP22-12012 120" W x 11.5" D Stainless Steel Frame Full-Service Pass-Over Single-Sided Flav-R-Shield EP22 Food Shield
Shop all Hatco Sneeze Guards
SKU:
EP22-12012
MPN:
EP22-12012
zoom
Commercial design services
Handle high-volume service with the Hatco EP22-12012 Flav-R-Shield. It features a 120" stainless steel frame, 1/4" heat-tempered glass, and a three-bay design.
  • NSF certified, Made in the USA
  • Front posts tilted 80° for access
  • Single-sided countertop design for service areas
  • 120" full-service pass-over coverage
  • 1" OD brushed 304 stainless steel posts
  • 1/4" tempered glass with polished edges
Weight102 LBS
Height18 (H)
Width120 (W)
ServiceFull-Service
Width (side - side)116" - 122"
ManufacturerHatco
StyleSingle Sided
Service TypeFull Service
Weight102 LBS
Height18 (H)
Width120 (W)
ServiceFull-Service
Width (side - side)116" - 122"
ManufacturerHatco
StyleSingle Sided
Service TypeFull Service
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • Made in USA certification
  • NSF Certified certification
  • Salad Bar Equipment and Accessories
  • Sneeze Guards
  • Sneeze Guards