Advance Tabco FS-FM-120EFADA 120" W x 19.5" D x 42.5" H 14 Gauge 304 Stainless Steel Multiwash Hand Sink
Shop all Advance Tabco Utility Sink
SKU:
FS-FM-120EFADA
MPN:
FS-FM-120EFADA
Commercial design services
  • NSF and ADA compliant
  • Three 3-1/2" rear drains
  • Freestanding with flanged feet
  • 120" W x 19.5" D x 42.5" H
  • Six electronic faucets
  • 14 gauge 304 stainless
Weight200 LBS
Height42.5 (H)
Width120 (W)
Depth19.5 (D)
Bowl Depth (front to back)15" - 19"
Bowl Height (rim to drain)5" Deep
Bowl Width (left to right)20" & Up
ManufacturerAdvance Tabco
Weight200 LBS
Height42.5 (H)
Width120 (W)
Depth19.5 (D)
Certifications
  • ADA Compliant certification
  • Utility Sink