Hatco GRAH-108D3 108" W Aluminum Double Glo-Ray Infrared Strip Heater - 120 Volts 5000 Watts
Shop all Hatco Strip Warmer
SKU:
GRAH-108D3
MPN:
GRAH-108D3
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Transform your food service with the Hatco GRAH-108D3, a 108" aluminum double Glo-Ray infrared strip heater designed for efficiency.
  • Compact size fits various setups
  • NSF and CULUS certified for safety
  • 120 Volts operation for versatile use
  • Efficient 5000 Watts heating power
  • Double design optimizes heat distribution
  • Durable aluminum construction for longevity
Weight62 LBS
Height2.5 (H)
Width108 (W)
Depth15 (D)
Item TypeUnlighted
Length97" - 120"
Hertz60
StyleDouble
ConstructionDouble
MaterialAluminum
Voltage120v
Wattage5000 Watts
Weight62 LBS
Height2.5 (H)
Width108 (W)
Depth15 (D)
Item TypeUnlighted
Length97" - 120"
Hertz60
StyleDouble
ConstructionDouble
MaterialAluminum
Voltage120v
Wattage5000 Watts
  • Strip Warmer