Hatco EP22-13212 132" W x 11.5" D Stainless Steel Frame Full-Service Pass-Over Single-Sided Flav-R-Shield EP22 Food Shield
Shop all Hatco Sneeze Guards
SKU:
EP22-13212
MPN:
EP22-13212
zoom
  • NSF certified, made in the USA
  • Glass top shelf and panels for visibility
  • 132" W x 11.5" D stainless steel frame, full-service design
  • Brushed 1" OD 304 stainless steel posts, 80° tilted front posts
  • 1/4" tempered glass with 3/4" radius corners
Weight119 LBS
Height18 (H)
Width132 (W)
ServiceFull-Service
Width (side - side)129" - 134"
ManufacturerHatco
StyleSingle Face
Service TypeFull Service
Weight119 LBS
Height18 (H)
Width132 (W)
ServiceFull-Service
Width (side - side)129" - 134"
ManufacturerHatco
StyleSingle Face
Service TypeFull Service
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • Made in USA certification
  • NSF Certified certification
  • Salad Bar Equipment and Accessories
  • Sneeze Guards
  • Sneeze Guards