Quantum 1848-63SEC 48" W x 18"D x 63" H Chrome Finish Stationary Security Unit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
1848-63SEC
MPN:
1848-63SEC
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • NSF certified for safe food storage
  • Ample storage with top and bottom shelves
  • Ideal for commercial kitchen environments
  • Robust chrome finish for durability
  • Includes security panel set for protection
  • Stationary design ensures stability
Weight172 LBS
Height63 (H)
Width18 (W)
Depth48 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)18"
Width (side - side)48"
ManufacturerQuantum
StyleStationary
MaterialChrome
Weight172 LBS
Height63 (H)
Width18 (W)
Depth48 (D)
ConstructionWire
Depth (front - back)18"
Width (side - side)48"
ManufacturerQuantum
StyleStationary
MaterialChrome
Downloads
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving
  • Restaurant Shelving
  • Wire Security Shelving