Quantum WR63-2436BK-5 36" W x 24" D x 63" H Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-2436BK-5
MPN:
WR63-2436BK-5
Commercial design services
  • Vented design enhances airflow
  • NSF certified for food safety
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 800 lbs
  • Five adjustable wire shelves
Weight79 LBS
Height63 (H)
Width24 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)24"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishEpoxy
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight79 LBS
Height63 (H)
Width24 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)24"
FinishEpoxy
Width (side - side)36"
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Wire Shelving Kit