Hatco HWB12BAR 12" Pan Support Bar
Shop all Hatco Commercial Food Warmers Parts & Accessories
SKU:
HWB12BAR
MPN:
HWB12BAR
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Free shipping
Warranty
Commercial design services
Enhance food service efficiency with the Hatco HWB12BAR 12" Pan Support Bar. This durable accessory ensures stability and organization for hot and cold food wells, making it a reliable choice for any culinary operation.
  • Enhances food presentation
  • Easy installation for quick setup
  • Meets CSA standards for safety
  • Durable construction for long-lasting use
  • Supports up to 12" pans
  • Compatible with various food warmer models
Item TypePan Support
Filter TypePan Support
ManufacturerHatco
Item TypePan Support
Filter TypePan Support
ManufacturerHatco
Downloads
  • Downloadwarranty
  • Food Holding and Warming Equipment
  • Food Warmer Parts and Accessories
  • Soup & Food Warmer Accessories
Related products
picture
Advance Tabco SFG-306 72" W x 30" D Stainless Steel 16 Gauge Work Table
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco MS-20-30 30" W x 20" D Stainless Steel Wall-Mounted Microwave Shelf