Krowne KDT-6X64S 64" W x 6" D Brushed Stainless Steel Drip Tray
Shop all Krowne Draft Beer Drip Tray and Accessory
SKU:
KDT-6X64S
MPN:
KDT-6X64S
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Optimize your beverage service with the Krowne KDT-6X64S drip tray, designed for efficiency and durability. This 64" W x 6" D brushed stainless steel tray ensures easy cleanup and enhances the functionality of your bar setup.
  • Easy to clean and maintain
  • Compact 64" width for space-saving
  • Durable brushed stainless steel construction
  • Fits seamlessly in bar setups
  • Designed for efficient liquid drainage
  • Enhances beverage service efficiency
Height0.75 (H)
Width64 (W)
Depth6 (D)
Filter TypeDrip Trays
Length61" - 72"
MaterialStainless Steel
ManufacturerKrowne
Height0.75 (H)
Width64 (W)
Depth6 (D)
Filter TypeDrip Trays
Length61" - 72"
MaterialStainless Steel
ManufacturerKrowne
  • Krowne
  • Krowne Draft Beer Drip Tray and Accessory
  • Krowne
Related products
picture
Hatco HL-30-2 30" W Strip Type Glo-Rite Display Light with Aluminum Housing and Toggle Switch - 240 Watts