Krowne KDT-8X36S 36" W x 8" D Brushed Stainless Steel Drip Tray
Shop all Krowne Draft Beer Drip Tray and Accessory
SKU:
KDT-8X36S
MPN:
KDT-8X36S
Commercial design services
  • Resistant to rust and corrosion
  • Easy to clean and maintain
  • Durable brushed stainless steel construction
  • Compact size fits various bar setups
  • Designed for efficient liquid drainage
  • Enhances beverage service efficiency
Height0.75 (H)
Width36 (W)
Depth8 (D)
Filter TypeDrip Trays
Length25" - 36"
Height0.75 (H)
Width36 (W)
Depth8 (D)
Filter TypeDrip Trays
Length25" - 36"
Related products
picture
Yanco DB-210 10.5" Dia. Black Porcelain Triangular Diamond Black Plate
Pro IconFree shipping
picture
Skyfood H7 0.28" Julienne Disc for Use with Master
Pro IconFree shipping
American Metalcraft BSST12 12" L Stainless Steel Bar Spoon with Strainer
Thunder Group 8006BB 54 Oz. Blue Bamboo Melamine Sushi Boat
Omcan USA 44218 30" L Handle Round Stainless Steel Vertical Ultimate Oven And Grill Brush
Service Ideas RT10SS 10" W Stainless Steel Round Thermo-Plate Platter Insert Only
Service Ideas ALPH10WH 33.8 Oz. Plastic Alpha Server
Omcan USA 80936 7" Dia. Chrome Plated Steel Pizza Stand or Riser
Cadco SG-4 61.25" x 24.63" Stainless Top Sneeze Guard