Krowne KR19-MS26R-7 26" W Stainless Steel Royal Series Underbar Speed Multi Station with Built-In 7-Circuit Cold Plate
Shop all Krowne Underbar Ice Bins and Cocktail Bins
SKU:
KR19-MS26R-7
MPN:
KR19-MS26R-7
Commercial design services
Transform your beverage service with the Krowne KR19-MS26R-7, a 26" W stainless steel underbar speed multi-station with a built-in 7-circuit cold plate. This unit holds up to 69 pounds of ice, ensuring your drinks stay perfectly chilled.
  • Integrated bottle well for easy access
  • Accommodates up to 69 lbs. of ice
  • ETL sanitation listed for safety
  • Efficient 7-circuit cold plate design
  • Spacious 26" width for optimal use
  • Durable stainless steel construction
Weight157 LBS
Height36.5 (H)
Width26 (W)
Depth19 (D)
Bin Depth12" Deep Ice Bin
Cold Plate7 Circuits
Components (left to right)Bottle Well, Ice Bin
ConstructionStainless Steel & Galvanized
Filter TypeIce Bins with Cold Plate
Ice Capacity (approximate)65 Lbs.
Splash6"
ManufacturerKrowne
Item TypeIce Bins with Cold Plate
Weight157 LBS
Height36.5 (H)
Width26 (W)
Depth19 (D)
Bin Depth12" Deep Ice Bin
Cold Plate7 Circuits
Splash6"
ManufacturerKrowne
Certifications
  • ETL Sanitation Listed certification
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Ice Bins and Cocktail Bins
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment