Krowne KR24-MS26L-7 26" W Stainless Steel Royal Series 8" Elixir Mixology Multi-Station with Built-In 7-Circuit Cold Plate
Shop all Krowne Underbar Ice Bins and Cocktail Bins
SKU:
KR24-MS26L-7
MPN:
KR24-MS26L-7
Commercial design services
Transform your beverage service with the Krowne KR24-MS26L-7, a 26" wide stainless steel multi-station designed for efficiency.
  • Includes 10-bottle well for access
  • Freestanding design for flexible placement
  • Durable stainless steel construction
  • Spacious 55 lbs. ice capacity
  • Built-in 7-circuit cold plate for efficiency
Weight151 LBS
Height36.5 (H)
Width26 (W)
Depth24 (D)
Bin Depth12" Deep Ice Bin
Cold Plate7 Circuits
Components (left to right)Ice Bin, Bottle Well
ConstructionStainless Steel & Galvanized
Filter TypeIce Bins with Cold Plate
Ice Capacity (approximate)55 Lbs.
Splash6"
ManufacturerKrowne
Item TypeIce Bins with Cold Plate
Weight151 LBS
Height36.5 (H)
Width26 (W)
Depth24 (D)
Bin Depth12" Deep Ice Bin
Cold Plate7 Circuits
Splash6"
ManufacturerKrowne
Certifications
  • ETL Sanitation Listed certification
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Ice Bins and Cocktail Bins
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment