Krowne KR24-MS46C 46" W Stainless Steel Royal Series 8" Elixir Mixology Multi-Station
Shop all Krowne Underbar Ice Bins and Cocktail Bins
SKU:
KR24-MS46C
MPN:
KR24-MS46C
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Transform your beverage service with the Krowne KR24-MS46C, a 46" stainless steel multi-station. It has a 92 lbs. ice capacity and holds up to 20 bottles, perfect for high-demand settings.
  • Freestanding design with backsplash
  • Includes dual bottle wells for efficiency
  • Versatile multi-station for mixology tasks
  • Accommodates up to 92 pounds of ice
  • Durable stainless steel construction
  • ETL sanitation listed for safety
Weight184 LBS
Height36.5 (H)
Width46 (W)
Depth24 (D)
Bin Depth12" Deep Ice Bin
Cold PlateWithout
Components (left to right)Bottle Well, Ice Bin, Bottle Well
ConstructionStainless Steel & Galvanized
Filter TypeIce Bins without Cold Plate
Ice Capacity (approximate)92 Lbs.
Splash6"
ManufacturerKrowne
Item TypeIce Bins without Cold Plate
Weight184 LBS
Height36.5 (H)
Width46 (W)
Depth24 (D)
Bin Depth12" Deep Ice Bin
Cold PlateWithout
Splash6"
ManufacturerKrowne
Certifications
  • ETL Sanitation Listed certification
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Ice Bins and Cocktail Bins
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment