Krowne KR29-24RD 24" W Stainless Steel Freestanding Royal Series Underbar Liquor Bottle Display Unit
Shop all Krowne Underbar Modular Add-On Component
SKU:
KR29-24RD
MPN:
KR29-24RD
Commercial design services
Transform your beverage service with the Krowne KR29-24RD, a 24" W stainless steel freestanding liquor bottle display. Engineered for durability, this unit ensures reliable performance in high-demand environments.
  • Easy access for quick service
  • Efficient storage for liquor bottles
  • Sleek appearance enhances bar aesthetics
  • Stainless steel construction for durability
  • NSF certified for safety and sanitation
  • Compact design fits underbar spaces
Weight75 LBS
Height36.5 (H)
Width24 (W)
Depth29 (D)
ConstructionStainless Steel & Galvanized
Filter TypeBottle Storage Units
Steps5
ManufacturerKrowne
Weight75 LBS
Height36.5 (H)
Width24 (W)
Depth29 (D)
Steps5
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
  • Underbar Modular Add-On Component
  • Restaurant Equipment
  • Beverage Equipment
  • Underbar Equipment
Related products
picture
Quantum 2130SG 30" W x 21" D 18 Gauge Galvanized Steel Solid Shelf