Micro Matic DP-120D-51 51" W x 5" D Stainless Steel with Drain Drip Tray Trough
SKU:
DP-120D-51
MPN:
DP-120D-51
Commercial design services
Micro Matic's DP-120D-51 drip tray offers a 51" stainless steel surface-mount with a perforated screen and 5/8" O.D. drain for efficient liquid handling. It's built for beverage service with durable stainless steel and a compact 5" depth.
  • 5" depth minimizes footprint
  • 51" width fits beverage stations
  • 15 pounds durable stainless construction
  • 51" stainless steel surface mount trough
  • 5/8" O.D. drain for fluid removal
  • Perforated screen prevents splash and debris
Weight15 LBS
Width51 (W)
Depth5 (D)
Length49" - 60"
MaterialStainless Steel
ManufacturerMicro Matic
Weight15 LBS
Width51 (W)
Depth5 (D)
Length49" - 60"
  • Drip Trays