Quantum WR86-1430S 30" W x 86" H x 12" D Stainless Steel Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-1430S
MPN:
WR86-1430S
Commercial design services
  • NSF certified for food safety compliance
  • Includes four adjustable wire shelves
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Sturdy stainless steel construction
  • Supports up to 700 pounds of weight
  • Vented design for optimal airflow
Weight48 LBS
Height86 (H)
Width14 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)12" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishStainless Steel
Posts/Uprights4
Width (side - side)30" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
StyleVented
Weight48 LBS
Height86 (H)
Width14 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)12" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishStainless Steel
Posts/Uprights4
Width (side - side)30" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit
  • Restaurant Shelving
  • Wire Shelving Kit