Migali C-SPS-1-18-NG 18" Natural Gas 2 Burners Countertop - 80,000 BTU
Shop all Migali
SKU:
C-SPS-1-18-NG
MPN:
C-SPS-1-18
Commercial design services
Weight119 LBS
Height22.8 (H)
Width18 (W)
Depth20.9 (D)
Burner Ring(s) Per Section2
Burner Section Qty1
In take tube pressure (W.C)10
Legs4" Adjustable Stainless Steel Legs
No of Burners2
Total BTU80,000 BTU
Oven TypeCountertop
Power TypeNatural Gas
Burner Qty2
Certifications
  • cETLus Certified certification
  • ETLListed certification
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
picture
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo