Shop all Royal Range Commercial Griddles
SKU:
RDSAC-60-D-NG
MPN:
RDSAC-60-D
Commercial design services
Royal Range RDSAC-60-D-NG offers a 60" griddle with a 1" polished steel plate, thermostatic controls, stainless steel front/sides, 4" grease trough, safety pilot, and 150,000 BTU for high-volume kitchens.
  • 4" grease trough, welded frame, insulation
  • Thermostat controls for precision
  • cCSAus, CSA-Sanitation certified, Made in USA
  • 150,000 BTU output for heavy-duty cooking
  • 1" polished steel griddle plate
  • 60" W x 30" D stainless steel surface