Shop all Royal Range Commercial Griddles
SKU:
RDTG-60-NG
MPN:
RDTG-60
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
Handle high-volume griddle production with the Royal Range RDTG-60-NG, a 60" natural gas griddle featuring a 1" steel plate, thermostatic controls, stainless steel design, 4" grease trough, NSF/CSA certifications, and 150,000 BTU output.
  • 4" grease trough, adjustable legs
  • Stainless steel front/sides, welded frame
  • NSF, cCSAus, CSA-Sanitation certified
  • 150,000 BTU for high-volume cooking
  • Thermostatic controls for precision
  • 60" steel griddle, 1" thick