Shop all Royal Range Commercial Griddles
SKU:
RDTG-72-NG
MPN:
RDTG-72
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
Handle high-volume griddle demands with the Royal Range RDTG-72-NG, a natural gas unit with a 1" polished steel plate and solid-state controls for 180,000 BTU output.
  • 4" grease trough for simplified cleanup
  • 180,000 BTU high-output cooking power
  • CSA and NSF certified, Made in USA
  • 72" stainless steel front and sides
  • Thermostatic controls for temp stability
  • 1" polished steel plate for even heat