Shop all Royal Range Commercial Ovens
SKU:
RR-36-DS-C-LP
MPN:
RR-36-DS-C
Commercial design services
  • Heavy-duty chrome adjustable rack
  • Temperature range 150°F to 500°F
  • CSA and CSA-Sanitation certified, Made in USA
  • 36" double-deck LP oven, 65,000 BTU
  • Stainless steel front and sides
  • One standard and one convection deck
Weight390 LBS
Height52 (H)
Width36 (W)
Depth28.75 (D)
Deck Qty2
Interior FinishPorcelain
Oven Type(1) Standard & (1) Convection
Total BTU65,000 BTU
ManufacturerRoyal Range of California
Weight390 LBS
Height52 (H)
Width36 (W)
Depth28.75 (D)
Deck Qty2
Interior FinishPorcelain
Total BTU65,000 BTU
  • Made in USA certification
Select an Option
  • Natural Gas
  • Liquid Propane
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"