Royal Range RSP-18-36-LP 18" W Stainless Steel Liquid Propane Stock Pot Range - 90,000 BTU
Shop all Royal Range Commercial Stock Pot and Wok Ranges
SKU:
RSP-18-36-LP
MPN:
RSP-18-36
Commercial design services
  • Open cabinet base for storage access
  • Manual controls with reliable ignition
  • Made in USA with CSA compliance
  • 90,000 BTU burner for rapid heating
  • Stainless steel for easy cleaning
  • Triple-ring cast iron for even heat
Weight110 LBS
Height36 (H)
ManufacturerRoyal Range of California
Weight110 LBS
Height36 (H)
  • Made in USA certification
Select an Option
  • Natural Gas
  • Liquid Propane
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"