Royal Range RSP-18-36-NG 18" W Stainless Steel Natural Gas Stock Pot Range - 90,000 BTU
Shop all Royal Range Commercial Stock Pot and Wok Ranges
SKU:
RSP-18-36-NG
MPN:
RSP-18-36
Commercial design services
  • Open cabinet base for service access
  • Manual controls with continuous pilots
  • Made in USA, CSA and CSA-Sanitation certified
  • 90,000 BTU cooking output
  • Stainless steel front and sides for durability
  • Three-ring cast iron burner for even heat
Weight110 LBS
Height36 (H)
ManufacturerRoyal Range of California
Weight110 LBS
Height36 (H)
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"