True TD-65-24-HC Bottle Cooler, flat top, (22cs) 12 oz.
SKU:
TD-65-24-HC__1304
Commercial design services
Weight330 LBS
Height33.5 (H)
Width64.5 (W)
Depth26.88 (D)
Hertz60
ManufacturerpartnumberTD-65-24-HC
Compressorhp1/5 HP
UlcertifiedYES
Phase1
Width(side-side)||
Amps1.9
Voltage115
Height33.5
ExteriorfinishBlack Exterior
Compressor HP1/5 HP
Refrigerator Temperature33°F To 38°F
Lids2
BarrelstyleBarrel Lock Standard
RefrigerationlocationSide Mounted
Refrgeran TypeR290 Hydrocarbon Refrigerant
Interior FnishGalvanized
Widthsideside51 - 65"
Cord Length7
ExteriorfinshBlack Exterior
Vendornumber1304
Document_0True_TD-65-24-HC.pdf
Weight330 LBS
Height33.5 (H)
Width64.5 (W)
Depth26.88 (D)
Hertz60
UlcertifiedYES
Phase1
Width(side-side)||
Amps1.9
Voltage115
Height33.5
ExteriorfinishBlack Exterior
Lids2
Interior FnishGalvanized
Widthsideside51 - 65"
Cord Length7
ExteriorfinshBlack Exterior
Vendornumber1304
Document_0True_TD-65-24-HC.pdf
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"