True TGM-DC-48-SC/SC-S-S 48.25" W Stainless Steel with Curved Glass Non-Refrigerated 3 Shelves Glass Merchandiser - 115 Volts
Shop all True Bakery and Deli Cases
SKU:
TGM-DC-48-SC/SC-S-S
MPN:
TGM-DC-48-SC/SC-S-S
picture
picture
Commercial design services
  • Operates on 115 volts, 1-Ph, 60 Hz
  • Self-contained design simplifies installation
  • Made in USA with CSA and cUL
  • Stainless steel exterior and interior for durability
  • Three adjustable shelves for product layout
  • Curved glass front for visibility
Height49.13 (H)
Width48.25 (W)
Depth39 (D)
EndsStainless Steel
Exterior FinishAll Stainless Steel
FrontCurved Glass
Interior FinishStainless Steel
Service TypeFull Service
Shelf Quantity3
Width (side - side)43" - 48"
Height49.13 (H)
Width48.25 (W)
Depth39 (D)
EndsStainless Steel
FrontCurved Glass
Interior FinishStainless Steel
Service TypeFull Service
Shelf Quantity3
Width (side - side)43" - 48"
  • UL EPH Classified certification
Related products
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"