Turbo Air CTST-1500G-13-N 59" L Stainless Steel E-Line Countertop Salad Table with Clear Hood - 115 Volts
Shop all Turbo Air Refrigerated Condiment Holders
SKU:
CTST-1500G-13-N
MPN:
CTST-1500G-13-N
Commercial design services
Transform your food service with the Turbo Air CTST-1500G-13-N, a 59" stainless steel E-Line countertop salad table with a clear hood. This unit holds up to 12 GN 1/6 size pans for efficient organization and easy access.
  • Energy-efficient R290 refrigerant
  • Digital temperature display for accuracy
  • Compact design fits various spaces
  • Durable stainless steel construction
  • Accommodates 12 GN 1/6 size pans
  • Clear hood for easy visibility
Weight90 LBS
Height16.75 (H)
Width59 (W)
Depth15.5 (D)
Depth (front - back)13" - 18"
Length59"
Pan Capacity12
Pan Size0.17"
Refrigerant TypeR-290
Width (side - side)55" - 60"
Voltage115v
Weight90 LBS
Height16.75 (H)
Width59 (W)
Depth15.5 (D)
Depth (front - back)13" - 18"
Length59"
Pan Capacity12
Pan Size0.17"
Refrigerant TypeR-290
Width (side - side)55" - 60"