Turbo Air TATG-24-LP Radiance Griddle, countertop, 24"
Shop all Turbo Air
SKU:
TATG-24-LP__16003
Commercial design services
Weight246 LBS
Height12.5 (H)
Width24 (W)
Depth30.5 (D)
ExteriorfinishStainless Steel Front & Sides
GriddlefinishSmooth Steel
ManufacturerpartnumberTATG-24
Platethickness1"
Cookingsurfacewidth19" - 24"
ControlsThermostat / Solid State Controls
Height12.5
Document_0Turbo Air_TATG-24-LP.pdf
Weight246 LBS
Height12.5 (H)
Width24 (W)
Depth30.5 (D)
GriddlefinishSmooth Steel
ManufacturerpartnumberTATG-24
Platethickness1"
Cookingsurfacewidth19" - 24"
Height12.5
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"