Shop all Turbo Air Open Air Merchandisers and Coolers
SKU:
TOM-60L-UFD-W(B)-2SI-N
MPN:
TOM-60L-UFD-W(B)-2SI-N
zoom
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Free shipping
Commercial design services
  • Includes night cover for energy savings
  • LED interior lighting illuminates products
  • ETL-Sanitation certified for safety
  • Efficient self-contained refrigeration
  • Tempered glass front shield enhances display
  • Low-profile design for visibility
Weight606 LBS
Height44.25 (H)
Width59.88 (W)
Depth33.75 (D)
Refrigerant TypeR-290
Shelf Quantity1
Width (side - side)49" - 60"
ManufacturerTurbo Air
Amps15
Phase1-Ph
Hertz60
Weight606 LBS
Height44.25 (H)
Width59.88 (W)
Depth33.75 (D)
Refrigerant TypeR-290
Shelf Quantity1
Width (side - side)49" - 60"
ManufacturerTurbo Air
Amps15
Phase1-Ph
Hertz60
  • NSF Certified certification
  • Commercial Refrigeration
  • Merchandising and Display Refrigeration
  • Open Air Merchandisers and Coolers
  • Commercial Refrigeration
Related products
Advance Tabco SS-304 48" W x 30" D 304 Stainless Steel 14 Gauge Stainless Steel Base Work Table
Pro IconFree shipping
Yanco FU-312 12" W Bone White Porcelain Square Fuji Plate
Pro IconFree shipping
Chef Master 06187Y 15" Round Mr. Bar-B-Q Grill Stone Pizza Kit
Metro 2454BR 54" W x 24" D Zinc Wire Super Erecta Shelf
Metro 1872NC 72" W x 18" D Chrome Plated Wire Super Erecta Shelf
Service Ideas DT6BSBX 6" W x 6" D Black Stainless Steel Round Drip Tray