Advance Tabco 19-FM-60KV 60" W x 19.5" D 16 Gauge Freestanding Multiwash Hand Sink
Shop all Advance Tabco Utility Sink
SKU:
19-FM-60KV
MPN:
19-FM-60KV
Commercial design services
Advance Tabco 19-FM-60KV multiwash hand sink offers a 60" work surface with 16 gauge stainless steel and a 16" bowl for durability.
  • Stainless steel legs with flanged feet
  • 8" deep bowl with 16" cleaning capacity
  • 60" W x 19.5" D 16 gauge 304 stainless steel
  • Includes faucet and gooseneck spouts
  • Multi-station layout for handwashing
Weight130 LBS
Depth19.5 (D)
Bowl Depth (front - back)16"
Bowl Height (rim to drain)8" Deep
ManufacturerAdvance Tabco
Weight130 LBS
Depth19.5 (D)
Bowl Depth (front - back)16"
  • Utility Sink
Related products
picture
Advance Tabco MS-2412 144" W x 24" D Stainless Steel Base 16 Gauge Work Table