Advance Tabco 9-21-20-36RL 94" W x 28" D x 42" H 18 Gauge 304 Stainless Steel 1-Compartment Regaline Sink
Shop all Advance Tabco 1 Compartment Sink
SKU:
9-21-20-36RL
MPN:
9-21-20-36RL
Commercial design services
Advance Tabco 9-21-20-36RL stainless steel 1-compartment sink features a 20" x 20" x 12" compartment, left and right drainboards, and an 8" backsplash. NSF-certified 18 gauge Type 304 construction ensures durability and easy sanitation.
  • 8" backsplash for splash protection
  • Left and right 36" drainboards for workflow
  • NSF certified for commercial compliance
  • 94" overall length for extended workspace
  • 20" x 20" 1-compartment sink, 12" deep
  • 18 Gauge Type 304 stainless steel construction
Weight147 LBS
Height42 (H)
Width94 (W)
Depth28 (D)
Base ConstructionStainless Steel
Compartment Width (side-side)20"
DrainboardsWith Left & Right Hand Drainboards
Overall Length94"
Sink Depth (rim-drain)12"
Splash Height8"
ManufacturerAdvance Tabco
Style2 Drainboards
Weight147 LBS
Height42 (H)
Width94 (W)
Depth28 (D)
Overall Length94"
Sink Depth (rim-drain)12"
Splash Height8"
ManufacturerAdvance Tabco
Style2 Drainboards
  • 1 Compartment Sink
Related products
picture
Quantum WR63-2436WPM 36" W x 24" D x 63" H Green 4 Louvered Wire Plastic Mat Shelving Unit
Pro IconFree shipping
picture
Empress E150002 Natural Bio-Blend Bulk Heavy Weight Teaspoon (1000 Packs Per Case)
Pro IconFree shipping
Advance Tabco DISLCP-2 2 Pans Stainless Steel Drop-In Slim Series Ice Cooled Food Well Unit
Yanco BP-4107 75 Oz. 7" W Melamine Round Black Pearl Bowl
American Metalcraft STC4 Stainless Steel Four-Prong Tight Coil Bar Strainer
Fri-Jado 9260195 Temperature Indicator Set
Omcan USA 46348 13" Long Beige Silicon Lined Oven Mitts