Quantum WR63-2436WPM 36" W x 24" D x 63" H Green 4 Louvered Wire Plastic Mat Shelving Unit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-2436WPM
MPN:
WR63-2436WPM
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
Transform your storage solutions with the Quantum WR63-2436WPM shelving unit. This stationary, 4-tier unit measures 36" W x 24" D x 63" H and supports up to 700 pounds, featuring sturdy plastic wire mats for enhanced durability.
  • NSF certified for safety and quality
  • Supports up to 700 pounds of weight
  • Includes all necessary assembly components
  • Durable green epoxy antimicrobial coating
  • Four-tier shelving for organized space
  • Stationary design for stable storage
Weight68 LBS
Height63 (H)
Width24 (W)
Depth36 (D)
Color/FinishGreen
Depth (front - back)24" Deep
Filter TypeShelving Units
Posts/Uprights4
StyleStationary
Width (side - side)31" - 36" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
ConstructionStationary
FinishEpoxy
Weight68 LBS
Height63 (H)
Width24 (W)
Depth36 (D)
Color/FinishGreen
Depth (front - back)24" Deep
Filter TypeShelving Units
Posts/Uprights4
StyleStationary
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
ConstructionStationary
FinishEpoxy
Downloads
  • Downloadmanual
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Empress E150002 Natural Bio-Blend Bulk Heavy Weight Teaspoon (1000 Packs Per Case)
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco DISLCP-2 2 Pans Stainless Steel Drop-In Slim Series Ice Cooled Food Well Unit
Pro IconFree shipping
Advance Tabco 9-21-20-36RL 94" W x 28" D x 42" H 18 Gauge 304 Stainless Steel 1-Compartment Regaline Sink
Yanco BP-4107 75 Oz. 7" W Melamine Round Black Pearl Bowl
American Metalcraft STC4 Stainless Steel Four-Prong Tight Coil Bar Strainer
Fri-Jado 9260195 Temperature Indicator Set
Omcan USA 46348 13" Long Beige Silicon Lined Oven Mitts
Koolmore KM-VMR-40-BCR 40.8" W Classic Black Refrigerated Snack Vending Machine
Quantum QP246074SS-5 60" W x 24" D x 74" H Gray Polymer 5 Solid Millenia Shelving Unit
New Age 53338 1.25" x 3" Labels for To-Go Shelving
More from Quantum
Quantum 1430BK 30" W x 14" D Black Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854GY 54" W x 18" D Gray Epoxy Antimicrobial Wire Shelf
Quantum 1854C 54" W x 18" D Chrome Plated Wire Shelf