Advance Tabco 9-44-96-36R 145" W x 32" D x 42" H Stainless Steel 18 Gauge 4-Compartments Regaline Sink
Shop all Advance Tabco 4 Compartment Sink
SKU:
9-44-96-36R
MPN:
9-44-96-36R
Commercial design services
Advance Tabco's 9-44-96-36R stainless steel sink features four 24" x 24" compartments and a right-hand drainboard for prep and wash.
  • Right-hand 36" drainboard
  • 8" backsplash protects walls
  • 18 gauge Type 304 stainless steel, NSF certified
  • 145" W x 32" D stainless steel
  • 12" deep bowls for washing
  • Four 24" x 24" compartments
Weight440 LBS
Height42 (H)
Width146 (W)
Depth32 (D)
Base ConstructionStainless Steel
Compartment Width (side-side)24"
DrainboardsWith Right-Hand Drainboard
Filter TypeStraight / Line Sinks
Overall Length145"
Sink Depth (rim-drain)12"
Splash Height8"
Top Gauge18 Gauge
Top Stainless Series300 Series
ManufacturerAdvance Tabco
Cartridge145 32 x 42
Style1 Drainboard
Weight440 LBS
Height42 (H)
Width146 (W)
Depth32 (D)
Overall Length145"
Sink Depth (rim-drain)12"
Splash Height8"
Top Gauge18 Gauge
Top Stainless Series300 Series
ManufacturerAdvance Tabco
Cartridge145 32 x 42
  • 4 Compartment Sink
Related products
picture
Quantum WRC-2436GY-2 37.5" H x 36" W x 24" D 2 Shelves 2 U Shaped Handles Open Base Utility Cart
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Desco CPG-2 PLUS (2) 12-gallon Tank Multi-Purpose Italian Pasta Cooker - Natural Gas
Robot Coupe 29246 Dice Cleaning Kit
NBR Equipment TS6-3030R5 30"W x 30"D x 40.75"H Stainless Steel with 5" backsplash Premium Work Table
Koolmore KM-GDC-49SD-FG 50" W Top Sliding Glass Door Gelato Dipping Cabinet Display Freezer with Sneeze Guard
Glastender ACB-40 40" W x 24" D x 16" H Stainless Steel 2 Doors Underbar Add-On Cabinet Base
Service Ideas SPH3BL 2.5" W Black Rectangular Plastic Sugar Packet Holder