Advance Tabco 9-OPC-84DL 84" W x 22.75" D x 50.38" H Stainless Steel Cabinet with Mop Sink
Shop all Advance Tabco Mop Sink
SKU:
9-OPC-84DL
MPN:
9-OPC-84DL
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Advance Tabco 9-OPC-84DL stainless steel cabinet features a mop sink with a 20" W x 16" D x 12" bowl, drain, four shelves, mop holders, side ventilation, NSF construction, and roll-in bucket storage.
  • Slotted panels for ventilation
  • Two mop holders, four shelves
  • Overall 84" W x 22.75" D x 50.38" H
  • NSF-certified 18/430 stainless cabinet
  • Roll-in mop bucket storage on right
  • Left 16/304 stainless sink with drain
Weight390 LBS
Height50.38 (H)
Width50.38 (W)
Depth23 (D)
ConstructionStainless Steel
Filter TypeMop Sinks
Overall Width (side - side)49" - 54 "
ManufacturerAdvance Tabco
StyleCabinet Base
Weight390 LBS
Height50.38 (H)
Width50.38 (W)
Depth23 (D)
ConstructionStainless Steel
Filter TypeMop Sinks
ManufacturerAdvance Tabco
StyleCabinet Base
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Commercial Sink
  • Mop Sink
  • Commercial Sink
  • Mop Sink