Shop all Mars Air Systems Air Curtains
SKU:
N2120-3UA-OB
MPN:
N2120-3UA-OB
picture
picture
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Commercial design services
  • 115 volts 60 Hz 1-Ph compatibility
  • ETL sanitation listed for compliance
  • Unheated design reduces installation complexity
  • 120"–131" doorway coverage
  • Three 1/2 HP motors for airflow
  • Obsidian black powder coat resists corrosion
Weight185 LBS
Height11 (H)
Width120 (W)
Depth13 (D)
Width (side - side)120" - 131"
ManufacturerMars Air Systems
Phase1-Ph
Hertz60
Voltage115v
Dimensions124 16 14
Weight185 LBS
Height11 (H)
Width120 (W)
Depth13 (D)
Width (side - side)120" - 131"