Advance Tabco 94-21-20-18R 44" W 14 Gauge Stainless Steel Regaline Sink
Shop all Advance Tabco 1 Compartment Sink
SKU:
94-21-20-18R
MPN:
94-21-20-18R
zoom
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Built for continuous service, the Advance Tabco 94-21-20-18R stainless steel sink features a 20" x 20" compartment, an 18" deep bowl, and an 11" backsplash.
  • Legs with boxed crossrails for stability
  • 11" backsplash protects walls from splash
  • NSF certified for regulatory compliance
  • 44" overall length for ample workspace
  • 18" right-hand drainboard for prep flow
  • 14 Gauge 304 stainless steel durability
Weight98 LBS
Height45 (H)
Width44 (W)
Depth28 (D)
Base ConstructionStainless Steel
Drainboardswith Right-Hand Drainboards
Overall Length44"
Splash Height11"
Top Gauge14 Gauge
Top Stainless Series300 Series
ManufacturerAdvance Tabco
Style1 Drainboard
Weight98 LBS
Height45 (H)
Width44 (W)
Depth28 (D)
Overall Length44"
Splash Height11"
Top Gauge14 Gauge
Top Stainless Series300 Series
ManufacturerAdvance Tabco
Style1 Drainboard
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • NSF Certified certification
  • Commercial Sink
  • 1 Compartment Sink
  • Commercial Sink
  • 1 Compartment Sink