Advance Tabco 94-21-20-36R 62" W 14 Gauge Stainless Steel Regaline Sink
Shop all Advance Tabco 1 Compartment Sink
SKU:
94-21-20-36R
MPN:
94-21-20-36R
Commercial design services
Built for high-volume kitchens, the Advance Tabco 94-21-20-36R sink has a 20" x 20" bowl, a right-hand 36" drainboard, an 11" backsplash, and 14 gauge type 304 stainless steel.
  • Legs with boxed crossrails for support
  • 11" backsplash reduces splash damage
  • NSF certified for commercial use
  • 62" overall length for workspace
  • 36" right-hand drainboards for prep
  • 14 Gauge Type 304 stainless steel
Weight127 LBS
Height45 (H)
Width62 (W)
Depth28 (D)
Base ConstructionStainless Steel
Drainboardswith Right-Hand Drainboards
Overall Length62"
Splash Height11"
Top Gauge14 Gauge
Top Stainless Series300 Series
ManufacturerAdvance Tabco
Style1 Drainboard
Weight127 LBS
Height45 (H)
Width62 (W)
Depth28 (D)
Overall Length62"
Splash Height11"
Top Gauge14 Gauge
Top Stainless Series300 Series
ManufacturerAdvance Tabco
Style1 Drainboard
  • Commercial Sink
  • 1 Compartment Sink
  • Commercial Sink
  • 1 Compartment Sink
Related products
picture
Quantum WR63-3036S 36" W x 30" D x 63" H Stainless Steel Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco TFMG-242 24" W x 24" D Stainless Steel 14 Gauge Work Table
Pro IconFree shipping
Hatco RMB-20E 20" (3) Toggle Switch & (2) Infinite Switches Remote Control Enclosure
Hatco UGAL-66 66" Aluminum High Wattage Ultra-Glo Infrared Strip Heater - 120/208 Volts 2260 Watts