Quantum WR63-3036S 36" W x 30" D x 63" H Stainless Steel Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR63-3036S
MPN:
WR63-3036S
Commercial design services
  • NSF certified for food safety compliance
  • Vented design promotes airflow and hygiene
  • Ideal for commercial kitchen environments
  • Sturdy stainless steel construction
  • Includes four adjustable wire shelves
  • Supports up to 800 pounds of weight
Weight76 LBS
Height63 (H)
Width30 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)30"
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishStainless Steel
Width (side - side)36"
StyleVented
Weight76 LBS
Height63 (H)
Width30 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)30"
FinishStainless Steel
Width (side - side)36"
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Quantum 3042GY 42" W x 30" D Gray Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelf