Advance Tabco 94-41-24-36L 66" W 14 Gauge Stainless Steel Regaline Sink
Shop all Advance Tabco 1 Compartment Sink
SKU:
94-41-24-36L
MPN:
94-41-24-36L
Commercial design services
  • Adjustable stainless steel legs with crossrails
  • 11" backsplash for splash protection
  • NSF certified for commercial kitchens
  • 66" overall length, durable 14 gauge steel
  • 36" left-hand drainboard for prep workflow
  • Type 304 stainless steel construction
Weight149 LBS
Height45 (H)
Width66 (W)
Depth32 (D)
Base ConstructionStainless Steel
Drainboardswith Left-Hand Drainboards
Overall Length66"
Splash Height11"
ManufacturerAdvance Tabco
Style1 Drainboard
Weight149 LBS
Height45 (H)
Width66 (W)
Depth32 (D)
Overall Length66"
Splash Height11"
ManufacturerAdvance Tabco
Style1 Drainboard
  • 1 Compartment Sink