Advance Tabco 94-41-24-36RL 98" W 14 Gauge Stainless Steel Regaline Sink
Shop all Advance Tabco 1 Compartment Sink
SKU:
94-41-24-36RL
MPN:
94-41-24-36RL
Commercial design services
Advance Tabco 94-41-24-36RL 98" W 14 gauge stainless steel sink has a 24" x 24" x 14" compartment, 11" backsplash, and 36" drainboards for balanced workflow.
  • 11" backsplash for splash containment
  • Left and right drainboards for efficiency
  • NSF certified for commercial kitchens
  • 98" overall length for large prep areas
  • 24" front-to-back x 24" sink compartment
  • 14 Gauge Type 304 stainless steel
Weight252 LBS
Height45 (H)
Width98 (W)
Depth32 (D)
Base ConstructionStainless Steel
Drainboardswith Left and Right-Hand Drainboards
Overall Length98"
Splash Height11"
ManufacturerAdvance Tabco
Style2 Drainboards
Weight252 LBS
Height45 (H)
Width98 (W)
Depth32 (D)
Overall Length98"
Splash Height11"
ManufacturerAdvance Tabco
Style2 Drainboards
  • 1 Compartment Sink
Related products
picture
Quantum 2460SM 60" W x 24" D White Polyethylene Shelf Inlay Mat