Advance Tabco 94-42-48-24RL 45" H x 101" W x 32" D 14 Gauge 304 Stainless Steel 2-Compartment Regaline Sink
Shop all Advance Tabco 2 Compartment Sink
SKU:
94-42-48-24RL
MPN:
94-42-48-24RL
Login or Add to Cart to See Price
Usually ships in 2 - 3 Weeks
Warranty
Commercial design services
Advance Tabco’s 94-42-48-24RL regaline two-compartment sink features 14 gauge type 304 stainless steel, left and right drainboards, 24" x 24" bowls, an 11" backsplash, and NSF certification for heavy use.
  • Adjustable stainless steel legs for leveling
  • 11" backsplash for splash control
  • NSF certified for kitchen compliance
  • 14 Gauge Type 304 stainless steel
  • Left and right drainboards for workflow
  • Two 24" compartments for prep and wash
Weight339 LBS
Height45 (H)
Width101 (W)
Depth32 (D)
Base ConstructionStainless Steel
DrainboardsWith Left & Right-Hand Drainboards
Overall Length101"
Splash Height11"
Top Gauge14 Gauge
ManufacturerAdvance Tabco
Compartment Width (side-side)24"
Style2 Drainboards
Certifications
  • NSF Certified certification
Related products
picture
Summit FF7LWCSS 23.75" W Stainless Steel Undercounter Refrigerator - 115 Volts