Advance Tabco DSG-12S-108 108" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
DSG-12S-108
MPN:
DSG-12S-108
Commercial design services
Advance Tabco DSG-12S-108 shield features a 108" tempered glass sneeze guard with a stainless steel top shelf and 1/4" side panels that meet NSF depth standards.
  • Includes two center support legs
  • Chamber Lock™ rotates in 15° intervals
  • NSF-certified for full/self service
  • 108" W tempered glass front for visibility
  • Stainless steel top shelf resists corrosion
  • 1/4" side panels meet NSF depth requirements
Weight346 LBS
Height18 (H)
Width108 (W)
ServiceFull / Self-Service
Width (side - side)104" - 109"
ManufacturerAdvance Tabco
Length108"
StyleSingle Sided
Service TypeFull / Self Service
Weight346 LBS
Height18 (H)
Width108 (W)
ServiceFull / Self-Service
Width (side - side)104" - 109"
ManufacturerAdvance Tabco
Length108"
StyleSingle Sided
  • NSF Certified certification
  • Salad Bar Equipment and Accessories
  • Sneeze Guards
  • Sneeze Guards