Advance Tabco DSG-18S-132 132" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
DSG-18S-132
MPN:
DSG-18S-132
Commercial design services
Advance Tabco DSG-18S-132 tempered glass food shield measures 132" W x 18" D x 18" H and mounts on countertops for self-service.
  • Countertop installation for self-service
  • Chamber Lock™ rotation in 15° intervals
  • Includes two center support legs for stability
  • 132" tempered glass front for protection
  • Side panels 18" deep to meet NSF
  • Stainless steel top shelf for staging
Weight437 LBS
Height18 (H)
Width132 (W)
ServiceFull / Self-Service
Width (side - side)129" - 134"
ManufacturerAdvance Tabco
Length132"
StyleSingle Face
Service TypeFull / Self Service
Weight437 LBS
Height18 (H)
Width132 (W)
ServiceFull / Self-Service
Width (side - side)129" - 134"
ManufacturerAdvance Tabco
Length132"
  • Sneeze Guards