Advance Tabco DTC-S30-24R 23" W x 44" H x 30" D 14 Gauge Stainless Steel Legs Clean Straight Dishtable
Shop all Advance Tabco Dishtable
SKU:
DTC-S30-24R
MPN:
DTC-S30-24R
Commercial design services
Advance Tabco's DTC-S30-24R dishtable measures 23" W x 44" H x 30" D and is made of 14 gauge Type 304 stainless steel for durability.
  • Designed for right-side attachment to dish machine
  • Stainless steel legs with crossrails
  • NSF certified for commercial use
  • 23" W x 30" D footprint for compact stations
  • 10" H backsplash protects surfaces
  • 14 Gauge Type 304 stainless steel
Weight50 LBS
Height44 (H)
Width23 (W)
Depth30 (D)
DirectionLeft to Right
Filter TypeClean Dishtables
Leg TypeStainless Steel
Splash Height10" H
Stainless Series304 Series
Weight50 LBS
Height44 (H)
Width23 (W)
Depth30 (D)
DirectionLeft to Right
Filter TypeClean Dishtables
Leg TypeStainless Steel
Splash Height10" H
  • Dishtable