Advance Tabco GSGC-15-48 48" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
GSGC-15-48
MPN:
GSGC-15-48
Commercial design services
Engineered for efficient service, the Advance Tabco GSGC-15-48 food shield offers a 48" wide, 15" deep barrier with a 1/4" tempered glass front and 3/8" top shelf for hygiene.
  • NSF certified for foodservice standards
  • Top glass supports up to 100 pounds
  • Single-sided design for full-service setup
  • 48" tempered glass front and top for visibility
  • Chamber Lock™ allows 15° rotation
  • Stainless steel frame resists corrosion
Weight176 LBS
Height18 (H)
Width48 (W)
Depth15 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)44" - 49"
ManufacturerAdvance Tabco
Length48"
StyleSingle Sided
Service TypeFull Service
Weight176 LBS
Height18 (H)
Width48 (W)
Depth15 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)44" - 49"
ManufacturerAdvance Tabco
Length48"
  • Sneeze Guards