Quantum WR86-1460BK-5 60" W x 86" H x 12" D Black Epoxy Antimicrobial Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-1460BK-5
MPN:
WR86-1460BK-5
picture
picture
Commercial design services
  • NSF certified for food safety compliance
  • Includes five adjustable wire shelves
  • Ideal for commercial kitchen organization
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Supports up to 700 pounds of weight
  • Vented design for optimal airflow
Weight90 LBS
Height86 (H)
Width14 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)12" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)60" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
StyleVented
Weight90 LBS
Height86 (H)
Width14 (W)
Depth60 (D)
Depth (front - back)12" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishEpoxy
Posts/Uprights4
Width (side - side)60" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
  • Wire Shelving Kit