Advance Tabco GSGC-15-72 72" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
GSGC-15-72
MPN:
GSGC-15-72
Commercial design services
  • Side panels 18" deep to meet NSF
  • Top glass supports 100 pounds evenly
  • Countertop installation for full-service use
  • 72" tempered glass front for clear protection
  • Adjustable front glass with 15° rotation
  • Stainless steel frame resists corrosion
Weight260 LBS
Height18 (H)
Width72 (W)
Depth15 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)68" - 73"
ManufacturerAdvance Tabco
Length72"
StyleSingle Sided
Service TypeFull Service
Weight260 LBS
Height18 (H)
Width72 (W)
Depth15 (D)
ServiceFull-Service
Width (side - side)68" - 73"
ManufacturerAdvance Tabco
Length72"
  • Sneeze Guards