Advance Tabco GSGD-40-60 60" W Tempered Glass Double-Sided Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
GSGD-40-60
MPN:
GSGD-40-60
Commercial design services
  • Supports 100 pounds evenly distributed
  • Stainless steel frame resists corrosion
  • 60" W tempered glass front for protection
  • Chamber Lock™ rotates in 15° intervals
  • 1/4" side panels meet NSF depth requirements
Weight509 LBS
Height18 (H)
Width60 (W)
Depth40 (D)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)56" - 61"
ManufacturerAdvance Tabco
Length60"
StyleSingle Face
Service TypeSelf Service
Weight509 LBS
Height18 (H)
Width60 (W)
Depth40 (D)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)56" - 61"
ManufacturerAdvance Tabco
Length60"
StyleSingle Face
  • Sneeze Guards