Advance Tabco NDSG-12-144 144" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
NDSG-12-144
MPN:
NDSG-12-144
Commercial design services
Advance Tabco's NDSG-12-144 food shield offers a 144" W, single-sided, double-tier tempered glass barrier with a stainless steel top shelf.
  • NSF-certified 18" deep side panels
  • Chamber Lock™ rotation in 15° increments
  • Includes center support leg for stability
  • 144" W tempered glass front and side panels
  • Stainless steel top shelf resists corrosion
  • Double-tier design for protection
Weight513 LBS
Height34 (H)
Width144 (W)
Depth12 (D)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)141" - 146"
ManufacturerAdvance Tabco
Length144"
StyleSingle Sided
Service TypeSelf Service
Weight513 LBS
Height34 (H)
Width144 (W)
Depth12 (D)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)141" - 146"
ManufacturerAdvance Tabco
Length144"
StyleSingle Sided
  • Sneeze Guards
Related products
picture
Advance Tabco OTS-12-144R 144" W x 12" D 18 Gauge 430 Stainless Steel Single Overshelf
Pro IconFree shipping
picture
Hatco EP5-108 108" W x 18" D Stainless Steel Frame Full-Service Single-Sided Flav-R-Shield EP5 Food Shield
Pro IconFree shipping
Metro 2130NC 30" W x 21" D Chrome Plated Wire Super Erecta Shelf
Metro HS1824 24" W x 18" D Stainless Steel Super Erecta Hot Heated Shelf - 120 Volts