Advance Tabco NDSG-18-60 60" W Tempered Glass Single-Sided Sleek Shield Food Shield
Shop all Advance Tabco Sneeze Guards
SKU:
NDSG-18-60
MPN:
NDSG-18-60
Commercial design services
Advance Tabco NDSG-18-60 tempered glass single-sided shield offers a 60" W, 18" D, 34" H self-service sneeze guard with 1/4" heat-tempered panels and a stainless steel top.
  • 18" depth meets NSF requirements
  • Chamber Lock™ rotates in 15° increments for access
  • 60" W tempered glass front and sides boost hygiene
  • Stainless steel top shelf supports heavy loads
  • Double-tier design increases visibility
Weight258 LBS
Height34 (H)
Width60 (W)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)56" - 61"
ManufacturerAdvance Tabco
Length60"
StyleSingle Sided
Service TypeSelf Service
Weight258 LBS
Height34 (H)
Width60 (W)
ServiceSelf-Service
Width (side - side)56" - 61"
ManufacturerAdvance Tabco
Length60"
StyleSingle Sided
  • Sneeze Guards
Related products
picture
Quantum BL36BK 36" W x 4" H Black Epoxy Back or Side Ledge
Pro IconFree shipping
picture
Empress EFT300 3 Lb. Red Plaid Food Tray (2 Packs of 250 Food Trays Per Case)
Pro IconFree shipping
Advance Tabco 6-1-24 24" W x 24.5" D x 41" H 16 Gauge 340 Stainless Steel 1-Compartment Square Corner Scullery Sink
Thunder Group ML531C1 3 Oz. Chocolate Melamine Round Fluted Ramekin
Thunder Group SLPSP014 14" Blade Length Stainless Steel Icing Spatula
Fri-Jado HD 3 CURVE 42.63" W Stainless Steel Full-Service Countertop Hot Deli Inline Merchandiser - 208 Volts
Glastender DSRC-44 44" W Stainless Steel Double Speed Rail Locking Cover
Frymaster PF110S 110 Lbs. Stainless Steel Frymaster or Dean Portable Oil Filter - 120 Volts
Alto-Shaam CE-46829 32 Oz. Non-Caustic Cleaner
Krowne VW72-P Whole Unit Vinyl Wrap for 72" PassThru Cooler front/sides